MŠ Blatnice pod Sv. Antonínkem

 

http://www.ms-blatnice.estranky.cz/

 

Připravuje se.

 

 

O NÁS

   

     Mateřská škola byla postavena v rámci akce „Z“ v 80 – tých letech 20. století. Provoz v ní byl zahájen v lednu 1983 a byly zde k dispozici čtyři prostorné třídy pro 120 dětí. Byla umístěna do okrajové části vesnice, nedaleko vinic, sadů a polí. Během dalších let byly v blízkosti budovy MŠ postaveny rodinné domy. Budova MŠ se nachází téměř v centru obce, v areálu základní školy. V letech 2002 - 2003 byly v půdním prostoru MŠ postaveny byty. V současné době sídlí v budově také zubní lékař, muzeum a byl zde zrekonstruován další byt.    

     Je to čtyřpodlažní, typizovaná, účelová budova. Ve druhém poschodí se nachází velká třída (herna s lehárnou), šatna pro děti, sociální zařízení pro děti, šatna a WC pro personál, kuchyňka - výdejna stravy, hudebna a kancelář vedoucí učitelky. V prvním poschodí se nachází velká třída (herna s lehárnou), sociální zařízení pro děti, šatna pro děti, šatna a WC pro personál, kuchyňka - výdejna stravy a menší třída, která se využívá při zájmových aktivitách dětí (kroužky). V přízemí je hala se schodištěm, skladové prostory, výtahová místnost, prádelna a kotelna. Od září 2018 bude v budově ZŠ otevřena nová třída MŠ. Zde se nachází velká třída, samostatná lehárna, sociální zařízení, šatna, kuchyňka - výdejna stravy, sklad, šatna a WC pro personál.

     O děti ve třech třídách rozdělených podle věku pečuje 6 kvalifikovaných učitelek. O pořádek a čistotu se starají 3 provozní pracovnice. Mateřskou školu navštěvují i děti ze sousední vesnice Blatnička. Jejich dopravu zajišťuje zřizovatel obecním autobusem.

     U MŠ je velká členitá zahrada, která je využívána ve všech ročních obdobích. Je vybavena dětskými herními prvky (skluzavky, průlezky, pískoviště, houpačky). Zahrada je celoročně volně přístupná široké veřejnosti.

      Čtvrtá třída MŠ se nachází v 11 km vzdálené vesnici Suchov. MŠ Suchov je od školního roku 2004/05 odloučeným pracovištěm ZŠ a MŠ Blatnice pod Sv. Ant. Areál je tvořen školní zahradou a dvoupodlažní budovou se sociálním zařízením. MŠ je umístěna v přízemí dvoupodlažní budovy - děti mají k dispozici třídu, jídelnu s oddělenou lehárnou, šatnu a sociální zařízení. Dále se zde nachází kuchyň, sklad a šatna pro personál. O děti pečuje kvalifikovaná učitelka, o čistotu a pořádek se stará provozní pracovnice. U MŠ je menší dětské hřiště s pískovištěm, houpačkou, skluzavkou a multifunkční hřiště s tartanem.

 

O DĚTI SE STARAJÍ

 

Pedagogické pracovnice:

Bc. Radka Máčalová - vedoucí učitelka

Mgr. Marie Smištíková

Dana Vyskočilová

Helena Pospíšková

Barbora Dominiková

Eliška Kolaciová

Marie Frýdecká - MŠ Suchov

 

Asistentky pedagoga:

Ing. Magdalena Šajdlerová, DiS - MŠ Suchov

Pavlína Chmelařová

 

Provozní pracovnice:

Alena Prachařová

Marie Schmeisterová

Hana Schelleová - MŠ Suchov

 

PROVOZNÍ DOBA

 

Provozní doba MŠ Blatnice pod Sv. Ant.: 6:30 – 16:00 hod.

 

Budova MŠ:

  • TŘÍDA BERUŠKY: 6:30 – 16:00 hod., v této třídě se děti ráno scházejí a odpoledne rozcházejí
  •  
  • TŘÍDA SLUNÍČKA: 7:45 – 15:00 hod., poté jsou děti převedeny do třídy Berušek

 

Vstup do budovy MŠ Blatnice pod Sv. Ant.: Naše mateřská škola je zabezpečena elektronickým bezpečnostním systémem. Pro vstup budete potřebovat čip. Za jeden čip se platí záloha 100,- Kč. Po ukončení docházky dítěte do MŠ a odevzdání čipu Vám bude záloha vrácena. V případě ztráty čipu se záloha nevrací. 

Používání čipu: Mateřská škola bude po celý den uzavřena. V době příchodu dětí do MŠ (6,30 - 8,10) a rozcházení dětí (11,50 - 12,30 a 14,15 - 16,00) budete pro vstup do MŠ používat čipy. 

 

Budova ZŠ:

  • TŘÍDA MOTÝLCI: 6:30 – 16:00 hod.

 

Vstup do budovy ZŠ (třída Motýlci): Rodiče vodí děti do MŠ zpravidla v době od 6.30 - 8.00 hod., poté se budova z bezpečnostních důvodů uzamyká. Při pozdějším příchodu do MŠ je nutné zazvonit.

 

Provozní doba MŠ Suchov: 7:00 – 15:00 hod.

Vstup do budovy MŠ Suchov: Rodiče vodí děti do MŠ zpravidla od 7.00 - 8. 00 hod., poté se budova z bezpečnostních důvodů uzamyká. Při pozdějším příchodu do MŠ je nutné zazvonit.

 

CO DĚLÁME CELÝ DEN

 

Základní schéma, které je možno přizpůsobit programu, změněné situaci, umožňuje vhodně reagovat na individuální možnosti a potřeby dětí.

 

6:30 – 9:30           

scházení dětí, spontánní hry dle volby a přání dětí, individuální práce s dětmi, komunitní kruh, pohybové aktivity, relaxace, řízené činnosti

8:30

dopolední svačinka           

9:30 – 11:30          

pobyt venku

11:30           

oběd

12:00 – 14:00          

odpočinek a relaxace na lehátku, starší děti mají odpočinek zkrácený a věnují se klidovým činnostem

14:00          

odpolední svačinka

spontánní hry dětí, odchod dětí domů

16:00         

uzavření mateřské školy

 

 

© ZŠ a MŠ Blatnice pod Svatým Antonínkem 2018. Všechna práva vyhrazena.