Svátek matek

Svátek matek, neděle 8. května 2016

Druhou květnovou neděli se konalo v Kulturním domě v Blatnici pod Svatým Antonínkem sváteční odpoledne pro všechny mámy, mamky, maminečky, matinky, maminky, maměnky … ale i pro všechny přítomné, kteří si přišli užít vystoupení svých dětí a pobavit se.

Úvod patřil básni ze sbírky Maminka od Jaroslava Seiferta, kterou velmi procítěně přednesla Viktorie Martinková, žákyně 8.B. Tu jsem zároveň velmi pochválila za její úspěšný postup do celostátního kola přehlídky mladých recitátorů. Viki pak vítěznou báseň „Vemte to za mě“  zarecitovala a svým přirozeným projevem si získala diváky.

Program zahájil Malý Vavřínek pod vedením Lenky Těthalové, Veroniky Prachařové a Míši Janíkové s pásmem Ukolébavky. Malé děti byly úžasné  a velmi milé.

Žákyně 7. třídy, Kamila Malůšová, zarecitovala krátkou báseň o mamince.  Paní učitelky Dana Vyskočilová a Helena Pospíšková připravily s šesti děvčaty z mateřské školy taneční vystoupení s paraplíčky. Každá holčička pak přednesla báseň maminkám.  Děvčatům to slušelo.

Poté následovalo vystoupení aerobiku, které se žákyněmi z páté třídy připravila paní učitelka Jitka Hrušková.  Do Blatnice zavítal i Suchovjánek, který vystoupil pod vedením Marie Frydecké a Františky Čambalové s pásmem Jarní setí.  I když soubor nebyl kvůli nemocnosti v plném počtu, předvedl miloučké vystoupení se sólovým zpěvem Filípka Štefaníka. Děti na pódiu vedla žákyně 9.třídy Natálie Staufčíková.

Někdy na podzim jsme s děvčaty z kreativního kroužku – Bárou Dvořákovou, Sárou Martinkovou, Karolínou Hanáčkovou, Karolínou Cíchovou, Elen Kuřinovou a Klárou Smažilovou navštívily Stodolní scénu divadla Oproti režisérky Daniely Evjákové, kde se každé léto koná několik představení. Tady se zrodil nápad, že si děvčata vytvoří scénku ze situací z běžných dnů ve škole.  Já, Daniela a děvčata  jsme daly hlavy dohromady a vznikl krátký scénický tvar s názvem Jeden den v ZŠ Blatnice. A tady se konala naše premiéra. Děvčata vše bravurně zvládla a pobavila diváky v sále.

Poté zazpíval ženský pěvecký sbor několik písniček maminkám. 

Závěrečným  vystoupením byla hudební skupina The Stamp, která vznikla na podzim roku 2015. Jsou to nadšenci pro muziku, kteří chtějí bavit lidi – Dominik a Ondřej Míškovi, Viktorie Martinková a Anežka Uřičářová.  Ukázali, že opravdu něco umí a zahráli čtyři písničky – Cesta (Kryštof), Můj svět (Chinaski), Srdcebeat (Kryštof) a Cesta (Kryštof).  Mezi jednotlivými výstupy zarecitovaly básničky pro maminky Klára Těthalová z 8.A a Pavlína Bogarová z 8.A.

Sváteční odpoledne jsem zakončila společně se Simonou Štuchalovou, žákyní 8.A třídy básní Jana Nohy Jeden druhému.

Krásné odpoledne skončilo báječnou náladou a všichni přítomní ocenili všechny vystupující velkým potleskem.

Vše zapsala a programem provázela paní učitelka Alena Hanačíková.

 

Fotografie zde.

 

 

© ZŠ a MŠ Blatnice pod Svatým Antonínkem 2018. Všechna práva vyhrazena.