Reprezentanti naší školy na Odznaku všestranosti olympijských vítězů 2015 v Praze

Družstvo našich žáků na republikovém finále OVOV

Jak už jste byli informování, tak v červenci minulého školního roku se osmičlenné družstvo naší školy účastnilo krajského kola OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů), kde osadilo skvělé 4. místo se ziskem 27 055 bodů. Po průběhu všech krajských kol jsme se nakonec umístili bodově na 30. pozici mezi školami z celé České republiky. Nicméně systém postupu na republikové finále nás odsunul až na pozici 2. náhradníka.  Přesto jsme doufali, že některá družstva se odhlásí a naše družstvo bude mít možnost soutěži 11. a 12. září v Praze s dalšími nejlepšími školami z naší vlasti. S blížícím se termínem finále však šance na účast slábly. 1. září dopoledne do naší školy zavolala bývalá mistryně světa v trojskoku a jedna z patronek celé soutěže Šárka Kašpárková, zda má naše družstvo stále zájem se zúčastnit republikového finále. Rozhodnutí většiny našich sportovců a sportovkyň bylo jasné. Přesto, že jsme se o našem postupu dověděli na poslední chvíli a nebyl téměř čas na trénink, ve čtvrtek ráno 10. září vyjelo naše družstvo ve složení Elen Kuřinová (6. tř.), Marek Janás (7. tř.), Simona Štuchalová (8. A), Michaela Vařechová, Václav Janás, Jáchym Tomeček (8. B), Natálie Rolencová, Matěj Šeda (9. tř.) bojovat do Prahy s těmi nejlepšími. Samotné sportovní zápolení se událo na vyhlášeném stadionu Dukly Praha Julisce. Soutěžilo se v deseti disciplínách. V prvním dnu se proběhl 60 m sprint, hod medicimbalem, skok do dálky, shyby na šikmé lavičce 2 minuty a skoky přes švihadlo 2 minuty, a druhý den trojskok snožmo, kliky 2 minuty, sed-lehy 2 minuty, hod míčkem a běh na 1000 m. Naši žáci bojovali se snahou o co nejlepší výsledek a do každé disciplíny šli s plným nasazení, a přesto, že neměli možnost dostatečně trénovat, umístili se na skvělém 34. místě ze 41 zúčastněných převážně výběrových sportovních škol. Zároveň bojovali i o celkové umístění ve své ročníkové kategorii, kdy nejlepší z našich byl Marek Janás, který se se umístil na 24. místě, což je v rámci celé republiky opravdu výborné umístění. Nejvíce bodů z našich žáků získala mezi dívkami Michela Vařechová (6259 bodů) a mezi chlapci Matěj Šeda (7816). Všem našim závodníkům děkuji za úplné nasazení a skvělou reprezentaci.

Náš tělocvikář RNDr. Dalibor Popelka se zúčastnil závodu učitelů, kde obsadil 6. místo.