Redakce školního časopisu na předpremiérovém představení divadelní hry

Předpremiérové představení hry režiséra Roberta Bellana „Normální debil“

     Redakci školního časopisu jsem slíbila výlet. A sliby se mají plnit. Mít známosti je v dnešní době důležité. Bez nich se to zkrátka neobejde. Požádala jsem tedy kamaráda Roberta Bellana, který napsal knihu v podstatě dle svého dětství a dospívání s určitými úpravami. A podle této knihy zpracovala paní Evjáková z Blatnice scénář a dala vzniknout divadelní hře, kterou pan Bellan zrežíroval.

     Ve čtvrtek 7. května jsme tedy vyrazili na onen slibovaný výlet do Uherského Hradiště. Po společném fotu u školy bylo třeba najít společné úložiště školních aktovek. Přece je nepotáhneme s sebou. Nejdříve autobusem a poté vlakem jsme se dopravili do Uherského Hradiště. Na Malou scénu Slováckého divadla to z nádraží není vůbec daleko. Před třetí jsme stáli před vstupem. Generálka začínala ve tři odpoledne. Usadili jsme se. Malá scéna je daleko komornější než Slovácké divadlo a divák se zde cítí vtažen do hry.  Představení mělo spád, bylo ze života, více mělo co říct generacím v době socialismu, ale etapa dospívání a s ní spojené vývojové změny každého jedince se nemění ať je jakákoliv doba. K době dospívání patří i „mírně vulgární výrazy“, které hru patřičně s humorem kořenily.

     Nenudili jsme ani chvilku, u některých scén jsme se i malinko „začervenali“. Strašně rychle to uběhlo a my plni dojmů jsme se s panem režisérem Bellanem rozloučili. Zážitek je neocenitelný a důležitý je i fakt, že jsme celé divadlo viděli zadarmo. Děkujeme.

     Náš výlet jsme zakončili velkou porcí zmrzliny a vydali se na nádraží. Zpáteční cesta uběhla bez problémů a v sedm večer už každý z účastníků byl ve svém domově a sděloval prožitky své rodině.

                                                                         Mgr. Alena Hanačíková

 

Foto zde.

 

 

© ZŠ a MŠ Blatnice pod Svatým Antonínkem 2018. Všechna práva vyhrazena.