Návrat dětí do školy – 1. a 2. třída

 

 

 

Ministr školství Robert Plaga dnes potvrdil:

 

„Můžeme oznámit dobrou zprávu, že 18. listopadu se do našich škol vrací zpět žáci prvních a druhých ročníků, vrací se žáci přípravných tříd základních škol a vrací se také žáci škol speciálních,“ uvedl Plaga.

 

Děti se do škol vrátí v celých třídách, nebudou se tedy rozdělovat na skupiny. Ministr školství dále dodal, že budou rovněž fungovat školní družiny a jídelny. Školy ale budou muset zajistit, aby nedocházelo k mísení jednotlivých kolektivů. Stejná třída se tedy bude společně vyučovat, chodit na oběd i trávit čas v družině.

 

„Budou nutná režimová opatření. Roušky se budou nosit ve společných prostorách i po celou dobu výuky ve třídách,“ upřesnil Plaga.

 

Ještě větší apel pak bude Ministerstvo školství směřovat k větrání tříd. Podle Plagy by mělo probíhat nejen po konci hodin, ale i v jejich průběhu. Povolen nebude zpěv ani tělocvik. Pohyb dětí na vzduchu je ale podle ministra školství vítaný.

 

Po první skupině žáků by se do tříd měly vracet závěrečné ročníky základních, středních a vyšších odborných škol. Kdy to ale nastane zatím není jisté.

Další informace budou v pátek.

 

 

Ve škole je již smutno!!! Těšíme se na vás!!!

© ZŠ a MŠ Blatnice pod Svatým Antonínkem 2018. Všechna práva vyhrazena.