Barevný týden zdraví

 

Plakátek

 

 

RŮZNOBAREV PONDĚLÍ

 

V pondělí jsme si  povídali na téma „Zdraví a zdravá strava“. Po zdravé svačince jsme se zúčastnili školní akce „Zátopkův štafetový běh“, která se uskutečnila na sportovním hřišti v Blatnici pod Sv. Antonínkem. Všechny třídy obdržely společný diplom za výdrž, bojovnost a hru fair-play.

 

 

...

 

 

ZELENÉ ÚTERÝ

 

V úterý si  druhá třída připravila výstavku ovoce, zeleniny a podzimních plodů z letošní úrody. Samozřejmě, že žáci také ochutnali, zkusili sestavit zdravý jídelníček a ve třídách se maloval podzim na zahradě - ovoce, zelenina, stromy. O přestávkách jsme byli v pohybu!!! Ve školní družině děti oslavily zelený jablíčkový den pečením štrůdlu.  

 

 

 

...

 

 

 

ČERVENÁ STŘEDA

 

Červená středa ve 2. třídě

Dnes jsme ve 2. třídě v rámci Prvouky probírali význam lesa – poznávali jsme stromy a keře, pozorovali, čím se od sebe liší, pojmenovávali jsme lesní plody a poznávali jedlé a jedovaté houby. Po zdravé svačince jsme si i trochu zasportovali. Malba obrázku s podzimní tematikou byla skvělým relaxem.  

V ostatních třídách prvního stupně se vytvářely výstavky ovoce a zeleniny, sportovalo se, kreslilo a malovalo. Podívejte se, jak nám červená sluší!!!

 

 

 

 

 

 

ŽLUTÝ ČTVRTEK

 

Dnes byl celý den sluníčkově rozzářený. Ochutnali jsme žlutá jablíčka, ale i ostatní zdravé barevné ovoce. Z plastelíny jsme si vymodelovali to, co rádi jíme a všechny modely pak roztřídili na zdravou a méně zdravou stravu. Také nechyběl pohyb a ve školní družince žluté Dýňování!!!

 

 

...

 

 

 

MODRÝ PÁTEK

 

Modrý pátek, poslední den našeho barevného týdne zdraví, jsme  hodně sportovali, plavali, věnovali se vycházce za zvířátky a pohybu na čerstvém vzduchu. Daňkům a muflonům jsme přinesli něco na zub z naší výstavky (jablíčka a kaštany) a cestou  jsme jim ještě nasbírali v lese žaludy. Škoda, že náš barevný týden zdraví končí, ale zdravému životnímu stylu se budeme věnovat a učit nadále.

 

 

 ÿ 㰐ڼ