Adopce na dálku

 

 

Adopce na dálku je projekt pomoci rozvojovým zemím. My jsme se rozhodli pomáhat přes organizaci Caritas Czech Republic a finančně podporovat chlapce jménem  Nagaraj.

 

Každoročně obdržíme jeho dopis, vysvědčení za minulý školní rok a fotografii. Dopis je jako vždy adresovaný na jednoho našeho pedagogického pracovníka – Mgr. Janu Tomečkovou. Jsme rádi, že můžeme malou finanční částkou přispět. Chlapec se velmi dobře učí, na vysvědčení měl nejhorší známku dvojku. S naší podporou může počítat po celou dobu studia. Určitě i my odpovíme na dopis.

 

Volný překlad dopisu z minulého školního roku:

 

Moje drahá Jano Tomečková,

 

Váš milovaný syn vám posílá mnoho lásky a pozdravů a přeje vám a vašim kolegům šťastné Velikonoce. Jak se máte vy a vaši kolegové a žáci? Mnohokrát děkuji za dárek, který jsem od vás dostal k Vánocům. Pomáhá mně i mojí rodině.

Do školy jsem chodil pravidelně do půlky března. Od té doby je naše škola zavřená kvůli Covidu-19. Já i moje rodina jsme zdraví, ale kvůli Covidu-19 máme potíže uspokojit naše základní potřeby. Není tu žádná pořádná práce. Nemůžeme jít jen tak ven, používáme vysílačky, dezinfekční prostředky a udržujeme vzdálenosti od druhých.

Opravdu moc se mi stýská po kamarádech ze školy a učitelích.

Doufám, že se Covid brzy zastaví.     

 

S obrovskou láskou

Váš milující syn Nagaraj              

 

Žáci naší školy namalovali Nagarajovi obrázky a zaslali mu dopis:  dopis pro Nagaraje

         

 

 

 

© ZŠ a MŠ Blatnice pod Svatým Antonínkem 2018. Všechna práva vyhrazena.